Фулъм показа пореден пет звезди, за да победи Уест Хям
Breaking News | 2023-12-10 | 19:33:20

Фулъм отбеляза пет гола за втори път в рамките на една седмица, след като победи Уест Хем на Крейвън Котидж, за да премине в горната половина на Висшата лига.

Шлюзовете със сигурност се отвориха за белите през последните седмици, като момчетата на Дейвид Мойс бяха най-новият отбор, който беше подложен на ножа, тъй като петима различни голмайстори отбелязаха при добра домакинска победа с 5-0 – само четири дни след Фулъм победи Нотингам Форест със същия резултат.

Раул Хименес откри резултата, за да повиши личната си сметка до четири в пет мача, след като преди това не е отбелязал гол във Висшата лига от март 2022 г., когато беше играч на Уулвс.

Головете на Уилиан и Тосин Адарабиойо след това накараха домакините да се отдръпнат на почивката, преди добър удар на резервата Хари Уилсън и късен удар на Карлос Винисиус добавиха блясъка.

Подходът във формата на Хименес се съгласува добре с Фулъм като цяло – в предишните си три мача за това лондонско дерби те бяха вкарали три, за да победят Уулвс, три при загуба от Ливърпул и пет срещу Форест в средата на седмицата. -удар на Джеймс Уорд-Проус накара Бернд Лено да се хвърли през вратата му, за да направи ранно спасяване, но това щеше да е толкова добро за Уест Хям. шанс на следобеда, Хименес избира Уилиан с перфектно претеглена топка над горната част на защитата на Уест Хем само за нападателя да стреля кротко в Лукаш Фабиански.

Докато домакините се наслаждаваха повече на топката, те поведоха, тъй като добрата форма на Хименес пред вратата продължи, когато той се разби с глава след центриране на Жоао Палиня към задната греда. вкара в далечния ъгъл, след като притежанието беше повторено след спасяване на Фабиански от удар на Алекс Иуоби.

Боуен пропусна прилична възможност да вкара Уест Хем в таблото, след като стреля право в Лено, когато бе избран в пространството пред вратата.

Гостите се бореха и в двата края, когато полуволе на Иуоби отклони Аарон Кресуел, за да мине встрани от гредата само за Адарабиойо да се издигне високо и да насочи получения корнер покрай Фабиански, за да продължи Предимство на Фулъм.

Можеше да има още едно преди паузата, но протегнатият крак на Фабианкси попречи на центрирането на Ивоби да достигне целта си.

Докато Уилиан беше принуден да напусне контузен на полувремето, заменен от Уилсън, Мойс направи две промени в състава на своя Уест Хем, когато представи Емерсън и Константинос Мавропанос.

Уилсън трябваше да отбележи 10 минути след подновяването на играта, тъй като един хитър ход завърши с халфа в наказателното поле, но неспособен да насочи усилията му надминаваха Фабиански.

Той повече от компенсира, като отбеляза четвъртия гол за часа, извивайки превъзходен удар от 20 ярда извън обсега на Фабиански, за да изпрати Крейвън Котидж във възторг.

Мойс направи допълнителни промени, по-вероятно да даде почивка на уморените крака на хора като Мохамед Кудус и Кърт Зума и те наистина доминираха притежанието на топката в последната част на мача, но все пак успяха да вкарат още един късен гол.

Харисън Рийд, чийто автогол реши съответния мач в полза на гостите през миналия сезон, избра Уилсън с бърз пас напред и националът на Уелс показа безкористно докосване, за да изравни Винисиус, за да завърши разгрома с подаване .